Merkezimiz

Yazdır PDF

VÜCUT GELİŞTİRME-FITNESS-ALETLİ JİMNASTİK-KONDİSYON

KİLO ALMA VEYA ZAYIFLAMA PROGRAMLARI

BESLENME VE DİYET UYGULAMALARI

SALONUMUZ 1972 Yılında Hizmete Başladı

Kurulduğu günden bugüne kadar 32.600 üyesi, bunların % 25 i Bayan üyelerimizden oluşmaktadır.
Kurulduğu günlerde VUCUT GELİŞTİRME, JUDO, TAEKWON-DO, KARATE branşlarının Türkiyemizin bir çok illerine bilinçli yapılmasına önemli katkı sağlamıştır.
Aikido branşının ilk başladığı yer olup, Japon Komatsu şirketi Genel Müdürü KENJİ KUMAGAI ve eşi SHIGEMI Spor tesisimizde uzun zaman çalışıp çok öğrenciler yetiştirmişlerdir.

KENJİ KUMAGAI
1975 Yılının en iyi akrobatik jimnastikçileri çalıştı.
1976 Yılında minik judocularımızı İNGİLTERE’ de LONDRA Kentine gönderdik. Daha sonra İngiliz minik judocular salonumuzda beraber çalıştılar. O yıllarda İngiltere milli takım Antrenörü ve Hindistan milli Antrenörleri CORC OLTON ve CHARLES OLTON ders verdiler.
O zamanki miniklerimiz ülke ve uluslar arası Şampiyon oldular.
Judo branşında miniklerimize anatomi dersleri ve spor ahlaki dersleri verildi. Ailelerle ortak çalışmalar yapılıp dersleri takip edildi. Üstün başarılarının yanı sıra Örf – Adet ve Aileye saygı, insan ayrımı yapmadan toplumda barış kardeşlik birlik ve beraberlik içinde yaşamaya önem verildi.
Türkiye, Balkan, Akdeniz, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında judo, Taekwon-do, Karate branşlarında Dünya şampiyonları, çıktı. Dünya basını geniş bir yer verdi. Şampiyon sporcularımız 1983 – 1990 yılları arasında Devletimizden Otomobil, Ev ve Altın ödülleri aldılar. Ülkemizin dünyada tanınmasında büyük katkıları oldu.
Salonumuzda birçok ülkenin milli takım Antrenörler ve ülkemizde görevli olan yabancı ünlü Antrenörler sporcularımızı ve milli takımımızı çalıştırdılar. Japon, Fransız, Alman, Rus, Macar ve Kore ülkelerinin önde gelen isimleri.
Micher Nonovich Judo milli takımımızı çalıştırdı. Dönemin milli takım Antrenörleri ve teknik komite üyesinden Namık EKİN, Ali DEMİR, Ahmet OKUMUŞ’un çok iyi yetişip milli takımımıza uzun yıllar hizmet verdiler. Ayrıca Namık EKİN ve Ahmet OKUMUŞ’un Alman milli takım baş Antrenörü, Olimpiyat Şampiyonu Spor Akademisi Prf. Sayın Wolfgang HOFMANN Katkılarınıda unutmamak gerekir.
1974 – 1990 Yılları arasında Cerrahpaşa hastanesi fizyoloji kürsü Başkanı Prf. Dr. Meliha TERZİOĞLU ve Çapa hastanesi Fizyoloji kürsü Başkanı Prf. Dr. Abidin KAYSERİLİOĞLU Çalışmalarımız oldu. Gayemiz sporcularımı bilinçli yetiştirmektir.
Amacımız ülkemizde yaşayan küçük büyük Bay ve Bayanların her insanın spor yapmasıydı. Çünkü spor bir ülkede huzurlu, Stressiz ve sağlıklı yaşamanın tek yoludur. Spor yapan insana güvenilir çünkü Sağlıklı ve alçak gönüllü, Sevgi ve Saygıyı Kardeşliği ve hatta dünyadaki barılı arzulayan ufku açık insanlardır.
Alman Başkent milli takımı Türkiye de katıldıkları turnuva öncesi Cardio Antremanları salonumuzda yapmışlardır.
Şuanda NBA’ da Dallas forması giyen tecrübeli basketbolcu DİRK NOWİTKİ Salonumuzun çalışmaları takdire şayan bulmuştur.
DIRK NOWITKI
Salonumuzda bugüne kadar onlarca film yıldızı, ses sanatçısı, Tiyatro oyuncusu, İş adamları, Ünv. Öğrencileri Türk ekonomisine ve kalkınmasına emek veren herkes çalışmıştır.

SEVGİ HER ZORLUĞU AŞAR ÖNCE İNSAN SEVGİSİ